fbpx

תתנו לאנשים לדעת מי אתם באמת, כדי שגם אתם תהיו מאושרים

עד כמה התרחיש הבא מוכר לכם? גבר מתאהב באישה (או ההיפך) ומכאן והלאה הוא יעשה הכל כדי שהיא תרגיש טוב, יעשה תמיד מה שהיא רוצה, ובאופן כללי הכל כדי שיהיה לה הכי נוח והכי טוב.
כמה פעמים קרה לכם שוויתרתם על עצמכם במערכת היחסים? שלא הייתם נאמנים לעצכם עד הסוף רק כדי שלצד השני יהיה טוב ונוח איתכם? כמה פעמים קרה לכם שהרגשתם אומללים במערכת יחסים כזאת למרות שרציתם להישאר? שבסופו של דבר היא הסתיימה, בין אם זה ביוזמת הצד השני ובין אם זה ביוזמתכם? אני יכול להעיד על עצמי שזה קרה לי לא פעם ולא פעמיים עד שלמדתי מה באמת חשוב.

ברשותכם, אני אתחיל בתכל’ס, בכל קשר עם כל אדם אם אני לא אהיה אני במערכת היחסים, אם אני אציג מצג שווא, של הסכמות מסוימות או הבנות מסוימות עם הצד השני, אם אני אתן לדברים לקרות בלי שאמרתי את מלוא דעתי והשקפתי בנושא או בלי שעשיתי סטופ לדברים שלא מוצאים חן בעיניי, אני תמיד אמשוך אלי אנשים שלא מתאימים לי, שעמוק עמוק בפנים הלב שלי יודע שלא טוב לי איתם, ולא רק, אני גם אגרר לסיטואציות שלא מתאימות לי ולא נוחות לי. וזאת הסביבה שתהייה סביבי תמיד. אני מאמין שחלק בלתי נפרד מהמתכון לאושר הוא להקיף את עצמך באנשים טובים, שדומים לך ושאתה יכול להגיד להם הכל, כל מה שעובר לך בראש. לעומת זאת, המתכון לאומללות ולחרטה הוא לא להיות שלם עם עצמך, עם הדברים שאתה אומר (או לא אומר) ועושה וכתוצאה מכך גם להקיף את עצמך באנשים שלא מתאימים לך. הרי שאנחנו נמשכים לאנשים שחושבים כמונו, שכיף לנו איתם, שאנחנו מכבדים את דעותיהם, וכך גם אנשים אחרים נמשכים אלינו בדיוק באותה דרך. לכן ככל שנהייה יותר שקופים כלפי הסביבה שלנו, כלומר נגיד את מה שאנחנו באמת חושבים ומרגישים בכל סיטואציה, כך גם האנשים שימשכו אלינו יתאימו לנו יותר, ונוכל באמת להינות אחד בחברת השני ולהפרות אחד את השני.

“הפחד מהתגובה”

המניע של אנשים לא להיות 100% שלמים עם עצמם בסיטואציות מסוימות, הוא הפחד של התת מודע מהתגובה של הצד השני, זה פחד לא מוסבר כי הוא לא בא לנו מהמודע, הרי שבמודע אנחנו יודעים שאם נגיד משהו שלא ימצא חן בעיניי הצד השני, אז מה כבר יקרה?! הוא יתרעם על זה? לא נורא, מתמודדים עם הסיטואציה. אבל התת מודע שולט עלינו, וגורם לנו לתחושה של “משהו לא טוב יכול לקרות אם נגיד את שעל ליבנו”. הפחד מהתמודדות של מה שעתיד לבוא. כן, הנפש לא רוצה לצאת מאזור הנוחות שלה. 

חלק מהפתרון

וכאן זה התפקיד שלנו, להיות מודעים לעצמנו קודם כל! להיות מודעים לבעיה כי ללא מודעות, אי אפשר לפתור כלום. מה זה אומר בפועל? זה אומר לשים לב כאשר אנחנו עושים או אומרים דברים שלא באמת רצינו להגיד ולחשוב עליהם, לחשוב על זה שבפעם הבאה נשתדל להיות יותר נאמנים לעצמינו. לפעמים אנחנו יודעים שויתרנו על עצמנו רק אחרי שאנחנו עושים את זה, שימו לב שברגע שאתם מתמהמהים עם תשובה שאתם צריכים לתת קצת יותר מידי זמן ובזמן הזה מה שאתם רואים לנגד עיניכם זה טובת האחר וביחד עם זה יש לכם תחושת החמצה קטנה, תדעו שכאן אתם מוותרים על עצמכם.  מעבר לזה, התפקיד שלנו זה לעשות קודם כל מה שטוב לנו, כל השאר יתאימו את עצמם אלינו ומי שלא, כנראה שלא מתאים לנו ולא צריך להיות חלק מהחיים שלנו. התפקיד שלנו זה לדעת, שהמטרה שלנו בסופו של דבר היא שתמיד יהיה טוב גם לנו וגם לצד השני, וזה שאנחנו עושים ואומרים מה שטוב לנו, זה לא אומר שאנחנו פוגעים בצד השני, (ברוב המקרים אנחנו באמת לא פוגעים בו, וגם אם כן פגענו, לא נורא, הוא “יקח פנדל” גם בנו פגעו והתגברנו. הצד השני הוא לא ילד קטן שצריך לדאוג לכל רגש שלו כמו שאנחנו לא ילדים קטנים, וגם תמיד אפשר לבקש סליחה) זה רק אומר שבחרנו להיות מאושרים בחיינו ובחרנו להצליח ולהרגיש שלמים עם כל צעד שאנחנו עושים במהלך החיים. 

אני מציע לכם תמיד, אם אתם מתלבטים מה להגיד/ לעשות לאדם מסוים, תמיד תחשבו מה היה קורה אילו היו אומרים/ עושים את זה לכם? האם זה היה משהו נסבל עבורכם? או לא? בכל מקרה אל תוותרו על הנאמנות לעצמכם. אל תוותרו על להרגיש תמיד שלמים עם כל דבר שאתם אומרים ועושים, אם אתם לא מרגישים שלמים עם משהו אל תעשו אותו. בשלב הזה של חייכם זה אולי לא כל כך ישנה עבורכם אם לא תרגישו שלמים עם עצמכם, אבל מה תגיד האמא שעדיין לא הייתה מוכנה ללדת ילדים ועכשיו כשהם בני 3 היא בדיכאון מתמשך? מה יגיד הגבר שנישא לאישה מתוך התפשרות ועכשיו שנתיים אחרי הוא חי בתוך הסיוט של חייו? עכשיו אתם אומרים “מה?! אני בחיים לא ארחיק לכת עד כדי כך” אבל תמיד תזכרו שהכל מתחיל בקטן.

נ.ב- הסיבה שרשמתי בכותרת “חלק מהפתרון” היא, ראשית,  כי מאוד יכול להיות שדברים אחרים יעבדו על אנשים אחרים, כלומר יש גם פן אינדיבידואלי בדבר. ושנית, כי הרבה פעמים דפוס ההתנהגות הזה כל כך מוטמע בנו שאנחנו לא יכולים לעבוד על זה לבד ואנחנו צריכים עזרה.

מתנה! חצי שעת שיחת אימון איתי

קרה לכם שהרגשתם שאתם בבעיה ואין מישהו בסביבה שיכול לעזור? מישהו שיכול לתת עצה טובה שתגרום לכם להבין מה אתם באמת רוצים ואיך אתם משיגים את זה? או מישהו שיכול לעזור לכם לצאת ממצב רגשי שנקלעתם אליו ולהכווין את סיטואציות בחייכם להצלחה? מתנה ממני! ללא כל התחייבות או תשלום! חצי שעת שיחת אימון. למימוש השיחה מלא פרטים בשאלון הכנה לפיתוח אינטליגנציה רגשית ע"י לחיצה על האייקון.