fbpx

אודות נמרוד יוספיאן

ההיסטוריה מאחורי פיתוח אינטליגנציה רגשית

נעים מאד, שמי נמרוד יוספיאן

מסעי מתחיל עוד כשנולדתי, גילו אצלי בעיות בשמיעה, הייתי שומע ברמה כזו שלא הייתי מסוגל להתרכז. בבית הספר כמובן לא למדתי, כי לא יכולתי. הייתי מתעסק בחטיפים ובמשחקים. עם הזמן כשראו “חבריי” לכיתה שאני קטן, נחמד ולא מזיק הם זיהו הזדמנות להפוך אותי לאדם שיבדר אותם. הם היו משחקים איתי משחקים של כוחנות מילולית ופיזית. היו ימים שלא יכולתי להגיע לבית הספר מרוב השפלה שעשו לי, לכן מה שהייתי עושה זה מחפש את כל הדרכים לא להגיע לבית הספר. מה הייתי עושה? משחק אותה חולה בבוקר, קם מוקדם לפני שאמא שלי הייתה מתעוררת, לוקח מד חום, שם בתוך קומקום מים חמים ומראה לאמא שלי שיש לי חום, היא הייתה משתכנעת שאני חולה, נשאר בבית וכך הייתי ניצל ממכות והשפלות בבית הספר ובכיתה. 

“אמא אני לא רוצה ללכת לבית הספר, מרביצים לי.”

זה המשיך ברדיפה של “חברים” לחכות לי בסוף שעות יום הלימודים בשער בית הספר כדי להרביץ לי. כדי לגרום לי להיות מנודה. כדי להיות לבד. היו מממציאים משחקים מבזים עם השם שלי, היו לוקחים לי אוכל, לוקחים לי ספרים, לוקחים לי כסף, היו יורקים עליי מול כל הכיתה. השיא היה באירוע הבא: יום שישי אחד בגיל 12, לא הוזמנתי ליציאה כיתתית. חזרתי הביתה, נכנסתי מתחת לשולחן בבית ובכיתי. אמא ראתה אותי ושאלה “מה קרה נמרוד?” עניתי לה שלא הזמינו אותי ליציאה הכיתתית. היא אמרה לי “בוא, אני ואבא באים איתך למקום המפגש של החברים לכיתה” באתי איתם. הגענו למקום המפגש וההורים שלי אמרו להם: “זה לא יפה מה שאתם עושים. תזמינו את נמרוד, אם לא תזמינו אותו איתכם ליציאה, אנחנו נדווח להנהלה של בית הספר.” וההורים שלי הלכו. אני נשארתי איתם. מה שקרה באותו יום לעולם לא אשכח. הם אמרו לי שלא רק שהם לא רוצים שאבוא איתם, הם אמרו לי לחכות 10 צעדים אחריהם בדרך. וזה מה שהיה. הלכתי 10 צעדים אחריהם. כולם הלכו לפניי, הזמינו כרטיסים לפניי, הזמינו ואכלו המבורגר ברגר קינג לפניי (אני זוכר את ההמבורגר כי זה היה כל כך כואב), בחזור גם הלכתי 10 צעדים אחריהם. מושפל הגעתי הביתה והתחלתי לבכות. הייתי מוצף בדמעות. לא ידעתי מה לעשות יותר. שבוע לאחר מכן שוב לא הזמינו אותי ליציאה הכיתתית. אמא שלי ראתה אותי בוכה שוב מתחת לשולחן ושאלה אותי: “נמרוד מה קרה?” אמרתי לה שלא קרה כלום. לאחר מכן מה שהחלטתי לעשות זה לגשת לסבתא ולבקש ממנה כסף. היא נתנה לי 200 שקלים והחלטתי שאני יוצא שעה לפני החברים לכיתה ליציאה משלי. הגעתי לספסל בית הספר, למרות שזה לא היה בכיוון לסרט, והלכתי לבד. הגעתי לסרט וראיתי סרט. אחר כך קניתי המבורגר בברגר קינג ואכלתי. ומשם חזרתי הביתה. את אותו יום אני לעולם לא אשכח. בהיום הזה למדתי שאם אני רוצה לעשות משהו, אני יכול לעשות הכל! כל מה שאני רק רוצה. בהלוך, הרגשתי שאני רוצה להשתייך לקבוצה, שאני רוצה להיות “חלק מ..” אבל אף אחד לא היה שם. הייתי לבד. בחושך. אין לי חברים, אין לי אנשים שאוהבים אותי, אין אנשים שיכולים לעזור לי ואפילו ההורים שלי לא יכולים לעזור לי. בהלוך הרגשתי רע. בחזור, אחרי שראיתי שאני יכול לעשות מה שאני רוצה, התחלתי לדבר לעצמי. היום אני יודע שפיתחתי לעצמי אינטליגנציה רגשית. מאז אותו מקרה בגיל 12, החלטתי שכל מה שאני רוצה לעשות – אני פשוט עושה.

אז לא היו לי חברים? התחלתי לחשוב איך כן לגרום לכך שיהיו לי חברים, אנשים שיאהבו אותי. התחלתי להבין שאם אני אלמד ואעלה את כמות הידע והערך שלי, אנשים יותר יתעניינו בי וירצו להיות בחברתי. וזה מה שעשיתי! קודם כל ביצעתי את הניתוחים באוזניים לשיפור השמיעה. לאחר מכן התחלתי ללמוד לנגן על גיטרה של אמא שלי, לבד. התחלתי לשיר, הצטרפתי ללהקה הייצוגית של הערים חולון ובת ים. הופענו במולדובה, בגרמניה, באילת ובבמות בכל רחבי הארץ. שיפרתי את הביטחון העצמי שלי על ידי למידה של יצירה, למדתי לרקוד, הקמתי להקה בבית הספר בניהולי (כי לא היה לבית הספר כסף למנהל להקה, לקחתי את האחריות כדי לגרום לזה לקרות ויזמתי את זה) התחלתי להבין שכל מה שאני רוצה, אם אדע ללמוד ממישהו שכבר עשה את זה איך הוא עשה את זה, אני אוכל להצליח לרכוש ממנו את המיומנות הזאת ולהיות אדם בעל ערך. וכל הזמן למדתי. בגיל 16, עשינו חזרה גנרלית בלהקה. מנהלת הלהקה אמרה לי מול כל חברי הלהקה “נמרוד, אתה לעולם לא תדע לרקוד”. אחרי שהיא אמרה לי את זה הלכתי למועדון ופשוט למדתי לרקוד. לא רק זה, למדתי להוביל רואדה, שזה סגנון ריקוד קובני שבו יש מוביל שמסמן לכולם מה לעשות במעגל וכולם עושים אחריו. למדתי להוביל בריקודים ולהיות מדריך לבד. בעצמי. וממש לאורך כל חיי כל הזמן אנשים היו ממעיטים ביכולות שלי ומה שעשיתי הוכחתי להם ובמיוחד לעצמי שאני יכול לעשות הכל. לא קיבלתי את זה ש”יש משהו” שאני לא יכול לעשות.

בגיל 17 התאהבתי באישה ועשיתי הכל למען האהבה. אותו קשר לימד אותי איך זה מרגיש להיות בקשר לא נכון, בקשר שפוגע בך וגורם לך להיות עצוב – יש לי סיפור טרגי מאחורי אותה אהבה. כנ”ל לגבי אהבה שחוויתי בגיל 21 וגם אהבה שהייתה בגיל 23 עם טוויסט של פרידה פתאומית בדרום אמריקה ממרחק של מאות אלפי קילומטרים מישראל. כל האהבות שהיו לי בחיים וכל החוויות שצברתי בתחום הזוגי הכריחו אותי לפתח יכולות מטורפות של דבקות במטרה, להבין מה אני רוצה, איך אני רוצה ולהשיג את זה בצורה ישירה ואפקטיבית חיובית.

חוויתי המון, גם בתפקיד שלי בתור מפקד בצבא זה היה מדהים!

למדתי בצורה פרקטית על חוויות כואבות שלי איך לפתח אינטליגנציה רגשית. מהמקום הרע ביותר, המשפיל ביותר, המדוכא ביותר, הכואב ביותר, עם המון המון דמעות. למדתי להתמודד ולהצליח לנהל את הרגשות שלי!!!!

זאת הסיבה שאני כאן. ללמד אנשים לתקשר בצורה רגשית ואפקטיבית נכונה. ברגע שאנחנו יודעים לשלוט ברגשות שלנו, אנחנו יודעים לנהל את הפעולות שלנו. ואז אנחנו מקבלים יותר מהחיים. ובשביל זה אני עושה את מה שאני עושה. ואני כל כך אוהב את זה. אני אוהב לתת לאנשים אופציה נוספת לחיים טובים יותר, אופציה לקיים את כל החלומות שלהם בעולם האמיתי. שיעריכו אותם, שישימו לב אליהם כמו שהם רוצים, שיקחו אותם בחשבון, שיבינו אותם ובעיקר: שיבינו את עצמם. 

שמתי כאן למטה סרטונים כדי שתוכלו לחבר טקסט כתוב למשהו יותר ויזואלי שהוא אני.

היום, אחרי שכבר עזרתי למאות נשים וגברים להגיע להצלחות האישיות שלהם בתחומים של ביטחון עצמי, מערכות יחסים, זוגיות, גישור, דיכאון וחרדה. אני מזמין אתכם גם לפתח את האינטליגנציה רגשית שלכם ולעבור איתי חוויה של פעם בחיים, להבין את הרגשות שלכם ולדעת איך להגשים את הרצונות והשאיפות שלכם בצורה אסטרטגית שבעיקרה נכונה לכם רגשית. 

בין אם זה זוגיות, שיפור מערכת יחסים עם בן משפחה, לתקן מערכת יחסים שהסתיימה, התמודדות מול פרידה של זוגיות ארוכה, או כל התמודדות רגשית אחרת שיש לכם, זה בדיוק בשבילכם. הלוואי ולי היה מישהו שיוכל להראות לי את הדרך הזאת כשהייתי בן 12. ושיגיד לי שיש אפשרות אחרת.. “יש אפשרות שתהיה מאושר”. 

נמרוד יוספיאן
מאמן לפיתוח אינטליגנציה רגשית – היכולת לנהל רגשות. 

"כל אחד יכול לפתור כל מה שהוא רוצה בחיים, הוא רק צריך למצוא את האדם שכבר עשה את זה ולמדל אותו." -נמרוד יוספיאן

כל מה שכתבתי כאן נכתב מהלב שלי ישירות אליכם. עברתי חוויות רעות ויצאתי מהם חזק. מזמין אתכם גם לחוות את האיכויות האלו ממני אבל מהמקום הנכון הפעם. מהמקום שאני הייתי רוצה שילוו אותי לדעת איך להתמודד מול הרגשות שלי, ושל הסביבה. כמו שאני יודע טוב מאד לעשות היום.
נמרוד יוספיאן
מאמן לפיתוח אינטליגנציה רגשית