מה הערך שלי לאחר?
צ'אט נמרוד
נמרוד יוספיאן ✦

• 5 ינואר 2019 • זמן קריאה 3 דקות

הקשר בין אושר וכסף

עודכן ב: 1 אוגוסט 2021

כמה פעמים קרה לכם שנתתם לקרוב לכם כסף או מתנה שקניתם לו בטיול בחו”ל והרגשתם כל כך מסופקים ומאושרים כתוצאה מכך? רק מהמבע שלו בעיניים? מהוקרת התודה?

זה לא מקרי – מחקרים בדקו את הקשר בין אושר לכסף ונתינה ומצאו שאנשים המוציאים את כספם על אחרים מאושרים יותר מאלו שהוציאו כסף רק על עצמם. מעבר לכך, ככל שההוצאה על מטרות חברתיות הייתה גבוהה יותר – כך תחושת האושר עלתה. זו אינה חייבת להיות תרומה כספית, אלא זו יכולה להיות התנדבות וכל מעשה טוב שעושים עבור מישהו אחר.

Photo by Tim Douglas from Pexels

ההתנדבות שלי

בעבר התנדבתי באקי”ם, שזוהי אגודה לאומית לשיקום אנשים עם מוגבלות שכלית בישראל. במסגרת ההתנדבות יצא לנו לטייל בירושלים ואני הדרכתי מערך דיור באקי”ם. חשוב לי לשתף אתכם שבעבודה הזו למדתי המון על החיים, על עצמנו ועל האחר. בכל פעם שהרגשתי שאני נמצא במשבר – הצלחתי מיד להתגבר עליו, כי היו שם אנשים שצריכים אותי, שצריכים את המילה הטובה, את ההבנה, את התמיכה, שבשבילם אני יותר מסתם “עובד”, שבשבילם אני משפחה, שבשבילם אני הנכס הכי גדול והקשר היחיד שלהם לחיים האמיתיים שבחוץ.

מה אני מנסה לומר לכם בעצם?
ככל שתעניקו לאחר, כך תרגישו מסוגלים יותר להגשים את היעדים שלכם. אחד הדברים המרכזיים ביותר בבניית עסק זוהי היכולת לרתום לקוחות ושותפים לעשייה משותפת. היכולת להבין מהו הערך שביכולתך להעניק לאותו אדם. הדרך להגיע לשם, למודעות הזו, היא דרך הרגש, דרך פיתוח כישורי החיים שלנו. כשאתם ניגשים לעשייה משותפת בעסק, זיכרו – להיות מקצועיים בעבודה,  אך גם אנושיים. תהיו אנשים טובים, תהיו בני אדם אוהבים.

אוהב אתכם,
נמרוד

© All Rights Reserved. Nimrod Yoseffian 2021

האתר עוצב על ידי עינת יוספיאן בניית אתרים