מה מפת האהבות שלך אומרת עלייך?
צ'אט נמרוד
נמרוד יוספיאן ✦

• 5 אוגוסט 2019 • זמן קריאה 9 דקות

"הפעם היחידה בה את אמורה להסתכל לאחור היא כדי לראות כמה רחוק הגעת." איאן קנבל

עודכן ב: 2 אוגוסט 2021

ברוב הפעמים בהן התחלתי ללוות בעלות עסקים, זיהיתי שדעתן מוסחת מענייני העבודה. לרובן היה איזשהו קושי רגשי שעיכב אותן מלהגיע להצלחה בעסק. ניחשתן נכון – האקס.

הבנתי שנושא האקס הוא נושא רגיש ביותר אצל נשים. התחלתי לחקור מדוע כך המצב? מה הסיבה לכך שענייני העבר משפיעים כל כך על ההווה, מה יוצא להן מזה שהן משחזרות שוב ושוב את החוויות הלא נעימות שחוו במערכות יחסים קודמות? שמעתי יותר ויותר אמירות שגרמו לי באופן אישי להיעצב, אמירות כמו: “הגברים היום כבר לא רוצים להשקיע ומחפשים רק סקס”, או “הגבר הבא בטח יפגע בי כמו שהוא פגע בי” וכדומה…

מהאמירות הללו אני מבין שנשים רבות מפחדות לצאת עם אותו ה”טיפוס” של הגבר שאיתו הן היו בעבר ואז מה שקורה זה שהן מעלות את רמת ההתנגדות שלהן לזוגיות חדשה ובכך מייצרות לעצמן את העוול הגדול ביותר.

הרי ברגע שהן מחליטות שהגבר הבא צריך להיות רשימה ארוכה ארוכה של דברים – זה הופך להיות האידאל הבלתי אפשרי והאפשרויות מצטמצמות. כל זה גורם לאותן נשים להיות פשוטו כמשמעו – לבד, וזאת למרות שהן רוצות כל כך זוגיות. זה מבלבל אותן, הן מסתגרות עם עצמן ולא נותנות לאנשים להיכנס פנימה שמא יפגעו שוב בגלל ניסיון העבר. 

Photo by Marcelo Chagas from Pexels

אז שימו לב, נשים יקרות, פיתחתי במיוחד בשבילכן כלי מאוד אפקטיבי בהשראה משיטת הNLP שיוכל לסייע לכן למפות את החוויות והלמידות שלכן לאידאל שאפשר להשיג. הכלי נקרא “מפת האהבות”.

אז מהי מפת האהבות?
במערכות יחסים, מפת האהבות באה לסייע לנו להבין מה למדנו מכל מערכת יחסים שחווינו. לצורך העניין נצייר מעין שמש אסוציאציות ובכל קרן שנוציא ממנה נרשום למידה אחת או שתיים שלמדנו מקשר מסוים. המפה למעשה באה להעניק לנו ידע שלא ראינו קודם לכן, שיכול לשמש אותנו להצלחה בהמשך עם גברים.

מטרת העל של מפת האהבות היא לשנות את החשיבה שלכן בנוגע לעבר המשליך על העתיד. המפה תציג לכן את הלמידות שרכשתן מכל מערכת יחסים שחוויתן ומכך תעזור לכן לכוון גם במחשבות וגם בכוונות ובפעולות הבאות שלכן אל הגבר האידיאלי המתאים עבורכן בהתאם ללמידות הללו.

למה זה חשוב?
ככל שתהיו שלמות עם מי שאתן, עם מה שחוויתן ותדעו לאן אתן רוצות להגיע – כך גם התחושות הנעימות שיגיעו אלייך יקבלו ביטוי גם בעסק שאת מנהלת ויובילו להרמוניה בחייך.

אז רוצי להכין את מפת האהבות שלך, אני מזמין אותך לשתף אותי בתגובות למטה או בהודעה אישית האם הכלי עזר לך להבין את עצמך יותר? איך את מרגישה עכשיו – לאחר שיצרת את המפה שלך? בהצלחה:)

© All Rights Reserved. Nimrod Yoseffian 2021

האתר עוצב על ידי עינת יוספיאן בניית אתרים