מהו חופש אמיתי?
צ'אט נמרוד
נמרוד יוספיאן ✦

• 30 מרץ 2021 • זמן קריאה 3 דקות

"על מנת להיות חופשי לא רק שאדם צריך לשחרר את שלשלאותיו, אלא גם לחיות בדרך שמכבדת ומחזקת את חירותם של אחרים." - נלסון מנדלה

עודכן ב: 2 אוגוסט 2021

האם חופש אמיתי הוא לעשות מה שאני רוצה בכל זמן שאני רוצה? או שהוא ההיזכרות שלנו בכך שיש לנו בחירה בין מה שאנו מעוניינים לעשות בכל רגע? גם במשימות ובמטלות שלנו – האם אנחנו בוחרים לעשות אותן? או שהן נכפות עלינו?

ברגע שאנו בוחרים ומתייחסים לזה כאל רצון במקום צורך – “אני רוצה לעשות את זה, אני בוחר לעשות את זה” – רק אז החופש הוא אמיתי, הוא החופש האותנטי ביותר.

גם, אנו מבינים שמה שצריך לעשות מגיע מתוך מקום שמפתח אותנו ומעניק לעצמנו ולסובבים האהובים עלינו. אחר כך נוכל גם לשאול את עצמנו “איך אני עושה את הפעולה הזאת בצורה שתעשה לי טוב? שתשמח אותי? שתעשה טוב לסביבה שלי? אולי זה לעשות מוזיקה? אולי לעשות מוזיקה אבל במינונים קטנים, אולי לצאת לטיול קצר או בילוי עם אדם אהוב?”… למעשה, החופש לבחור הוא החופש האמיתי.

Photo by Sebastian Voortman from Pexels

אוסיף דבר אחד, לגבי החופש להיות מי שאנחנו באמת ולהגיד את מה שאנחנו חושבים ומרגישים: האם הפירוש שלו להגיד תמיד הכל ללא פילטרים? או לברור את המילים שאני אומר בתוך כל מערכת יחסים ולבטא את הדברים שיש לי לומר בצורה שתתאים לשומע?

האם ריצוי הוא חופש? האם כשאנו דואגים למה שאחר ירגיש או יחשוב כשאנחנו מדברים אנחנו בחופש? ואם לא, אולי שווה לבדוק ולהבין היכן ישנם מקומות בחיים בהם אנחנו איננו אותנטיים אך כן מעוניינים לפעול אחרת מתוך חופש…

© All Rights Reserved. Nimrod Yoseffian 2021

האתר עוצב על ידי עינת יוספיאן בניית אתרים