מה זה NLP?

NLP זוהי שיטה טיפולית הנוגעת לתהליכי חשיבה פנימיים המשפיעים על המעשים והרגשות שלנו. מקורה של השיטה בארצות הברית כאשר פותחה בשנות ה-70 וכיום מטפלים באמצעותה בקבוצות וביחידים. 
משמעות השם NLP היא: “ניתוב עצבי-לשוני”. מטפל בשיטת הNLP למעשה חוקר את האופן בו נוצרת החוויה האישית של האדם מבחינת הפער בין המציאות עצמה לתפיסתה. הידע הזה מאפשר ליצור שינויים מהירים, להבין כיצד ניתן להשפיע על הסביבה באמצעות כלים ותהליכים יישומיים, מילוליים, הפועלים על תבניות החשיבה ודפוסי ההתנהגות של המטופל, כך שייצור הרגלים מועילים בחייו. המטופל למעשה ילמד להכיר את עצמו, את האמונות המגבילות שלו וכן ירכוש כלים ליישום  השיטה גם בכוחות עצמו.

השיטה שלי

התהליך שתעברי איתי הוא שילוב של השיטה שלי – “ניתוב רגשות להצלחה”, ביחד עם דמיון מודרך ו-NLP. מדובר בתהליך ממוקד, אפקטיבי ומותאם אישית.

אז מהי שיטת “ניתוב רגשות להצלחה”?
את השיטה פיתחתי לאחר שנים מרובות (מעל עשור) של עבודה עם נשים וגברים בתחומים שונים: ריקוד, הנחיה, התפתחות אישית, בניית מערכות יחסים ופיתוח האינטליגנציה הרגשית. עם הזמן הבחנתי בכך שכולנו מנוהלים על ידי רגשות אוטומטיים שאיננו מודעים לקיומם. אותם רגשות מרחיקים אותנו מהכוונה האמיתית שלנו וגורמים לייסורים. שמתי לב עוד כי רובנו מנוהלים מתחושה של חוסר ערך המלווה אותנו מתקופת הינקות.
לעתים אנו משחזרים חוויות ילדות ותגובות ישנות בסיטואציות שונות לאורך החיים ובכך יוצרים דפוסי התנהגות מעכבים. ביקשתי לייצר שיטה פשוטה שתעלה את הרגשות הסמויים והמודעים שלנו, תעניק להם מענה ותאפשר לנו לזהות ולנהל אותם כך שיפעלו לטובתנו. בצורה זו אנו משנים את דפוסי ההתנהגות המעכבים ובונים דפוסים חדשים מעצימים. 

השיטה שפיתחתי מזכירה את שיטת הNLP אולם היא משלבת את הדמיון המודרך ומטרתה לשנות דפוסי התנהגות באופן מיידי. בתהליך, ההנחיה מתמקדת בשינוי אמונות ודפוסים המעכבים אותנו ישירות מול תת-המודע. אנחנו מזהים רגשות שמנהלים אותנו (בין שאנו ערים לכך או לא) ויוצרים פער בין הרצון שלנו לתוצאות בפועל.
לפעמים, לא משנה כמה עבודה מודעת עשינו בטיפולים שונים, כמה מאמץ השקענו בשינוי – אנחנו לא מצליחים לצאת מהתקיעות, או לפחות לא בצורה משמעותית כפי שהיינו רוצים. חלק מאיתנו משלימים עם המצב ואחרים מגלים את עולם תת-המודע. הם מבינים שהחסימות מתקיימות מתחת לפני השטח ושיש להם רווחים סמויים המאפשרים את קיומן. אף על פי שהן עומדות בניגוד מוחלט לרצוננו! כאן אנחנו נוגעים ברובד עמוק יותר- שורש הבעיה. אנחנו “משנים את החוקים מהיסוד”, משחררים אמונות מגבילות ומחזקים את האיכויות שלנו.
יתרון מובהק לכך הוא שהתוצאות מהירות ומדויקות כבר ממפגש אחד ואנו נהנים לכל אורך הדרך.
נוסף על כך, בתהליך כזה נעסוק בעיקר בשינוי דפוסים ומתן כלים לניהול הרגש ופחות בניתוח רגשות, תרחישים וחוויות. המטרה המרכזית שלו היא לאפשר לך להתקדם בעצמאות ויעילות בכוחות עצמך ולעורר את ההתלהבות כלפי העשייה שלך!

© All Rights Reserved. Nimrod Yoseffian 2021

האתר עוצב על ידי עינת יוספיאן בניית אתרים