איך להגיע לאושר אמיתי?
צ'אט נמרוד
נמרוד יוספיאן ✦

• 3 ינואר 2019 • זמן קריאה 4 דקות

הפער בין מה שאני אומר למה שאני חושב ואיך זה קשור לעסקים?

עודכן ב: 3 אוגוסט 2021

עד כמה התרחיש הבא מוכר לכם? גבר מתאהב באישה (או ההיפך) ומכאן והלאה הוא יעשה הכל כדי שהיא תרגיש טוב, יעשה תמיד מה שהיא רוצה, ובאופן כללי יעשה הכל כדי שיהיה לה הכי נוח והכי טוב.

כמה פעמים קרה לכם שוויתרתם על עצמכם במערכת היחסים? שלא הייתם נאמנים לעצמכם עד הסוף רק בשביל שלצד השני יהיה טוב ונוח איתכם? כמה פעמים קרה לכם שהרגשתם אומללים במערכת יחסים כזאת למרות שרציתם להישאר? שבסופו של דבר היא הסתיימה, בין אם זה ביוזמת הצד השני ובין אם זה ביוזמתכם? אני יכול להעיד על עצמי שזה קרה לי לא פעם ולא פעמיים עד שלמדתי מה באמת חשוב.

אז מי אני במערכת יחסים ובכל קשר?

אני מאמין שאדם צריך להיות אמיתי עם אדם אחר, בייחוד במערכת יחסים. זאת מכיוון שבמידה ואציג את עצמי לא כפי שאני באמת – יהיה לזה מחיר בהמשך. באופן כללי, חשוב להביע את עצמך בקשר, לשתף במחשבות שלך ובתחושות שלך לגבי דברים. אם יש משהו בקשר שמפריע לי (כמו לצורך העניין התעסקות בפלאפון במקום התמקדות בי במהלך מפגש מקרב) – לשתף בתחושות שלי יהיה הפיתרון האופטימלי. אני סובר גם שלשמור בבטן את הדברים שיש לי לומר לאחר רק ירחיק אותי מלהיות מוקף באנשים שמתאימים לי, הרי אמשיך להיות מוקף באלו שעמוק עמוק בפנים הלב שלי יודע שלא טוב לי איתם, ולא רק, אלא גם אגרר לסיטואציות שלא מתאימות לי ולא נוחות לי.

Photo by Yan Krukov from Pexels

למעשה, זה המתכון לאושר – להקיף את עצמנו באנשים שעושים לנו טוב, שדומים לנו ושאנחנו יכולים להגיד להם הכל, כל מה שעובר לנו בראש כל עוד המסר מועבר בצורה מכבדת.

לעומת זאת, המתכון לאומללות ולחרטה הוא להרגיש שאתה לא שלם עם עצמך, עם הדברים שאתה אומר (או לא אומר) ועושה וכתוצאה מכך גם להקיף את עצמך באנשים שאינם מתאימים לך. הרי זה קורה לנו אפילו באופן טבעי שאנחנו נמשכים לאנשים שחושבים כמונו, שכיף לנו איתם, אנחנו מכבדים את דעותיהם, ומאותה סיבה אנשים אחרים גם הם נמשכים אלינו. לכן, ככל שנטפח קשר המבוסס על אמון רפלקטיבי ונפעל לשקף לאחר את התחושות והרגשות המדויקים שלנו, כך גם האנשים שיימשכו אלינו יתאימו לנו יותר, ונוכל ליהנות ביחד בצורה אמיתית.

הפחד מהתגובה של האחר

נראה שהגורם המרכזי לחוסר ביטחון עצמי ותחושת שלמות עצמית הוא הפחד שנמצא בתת המודע. זהו פחד מתגובה של אדם העומד לפנינו. מאחר ומקור הפחד בתת המודע שלנו – איננו מסוגלים להבחין בו ולדעת להסביר את ההתנהגות שלנו. אמנם בפועל, תת המודע שולט עלינו וגורם לנו לתחושה שמשהו לא טוב יכול לקרות אם נגיד את שעל ליבנו. הפחד מהתמודדות של מה שעתיד לבוא. אזי שהנפש לא מעוניינת לצאת מאזור הנוחות שלה.

חלק מהפתרון

התפקיד שלנו להיות מודעים לעצמנו קודם כל! להיות מודעים להצלחות ולקשיים שלנו כאחד. הרי ללא מודעות לא נוכל להתגבר על הקושי ולהתקדם.

הטיפול בשיטת NLP ודמיון מודרך לניתוב רגשות להצלחה יכול לסייע באיתור הקשיים הרגשיים שלנו וקידום אל ההתגברות עליהם למען ההצלחה האישית והעסקית שלנו. הוא משיג מודעות עצמית עמוקה ואף מציע פתרון נעים ומהיר המגביר תחושות של ביטחון עצמי, הכלה עצמית והתפתחות אישית. אחרי הטיפול תוכלו להכיר את עצמכם טוב יותר ולאפשר לעצמכם את האושר שכל כך חסר לכם בחיים ובעסק.

© All Rights Reserved. Nimrod Yoseffian 2021

האתר עוצב על ידי עינת יוספיאן בניית אתרים